Strona główna | Aktualności | Dzień otwarty na Wydziale Techniczno-Inżynieryjnym Politechniki Wrocławskiej w Wałbrzychu 8 lutego 2017 r.
 
Dzień otwarty dla kandydatów na studia na Wydziale Techniczno-Inżynieryjnym Politechniki Wrocławskiej odbył się 8 lutego 2017 roku w siedzibie Wydziału przy ulicy Armii Krajowej 78 w Wałbrzychu. Przybyłych gości powitał Dziekan Wydziału Pan doc. dr inż. Andrzej Figiel. Następnie odbyły się ciekawe, specjalistyczne warsztaty i wykłady prowadzone przez pracowników Uczelni, dzięki którym było można poczuć wspaniałą atmosferę panującą na co dzień na zajęciach.

Można było się dowiedzieć m.in.: Czy słonia można powiesić na drucie (doc. dr inż. Jan Stasieńko), że Robotyka jest zakręcona (dr inż. Wojciech Połowczuk), a także poznać Tajniki materiałoznawstwa (dr inż. Dominika Grygier). Młodzież zobaczyła, że  Rysunek odręczny w grafice inżynierskiej nie jest taki trudny (mgr Maciej Śliwowski). Dr Jerzy Tutaj zapoznał zaproszonych gości z Myśleniem strategicznym. W laboratorium zagościła Chemia na wesoło - Krystyna Stadniczuk. Student Wydziału Techniczno-Inżynieryjnego Damian Lempart opowiedział  o swojej pasji jaką są wyścigi samochodowe i mechatronika pojazdów. Wśród zaproszonych gości był również  Prezydent Miasta Wałbrzycha Pan dr Roman Szełemej, który spotkał się z młodzieżą uczestniczącą  w Dniu Otwartym.
W warsztatach i wykładach  wzięła udział młodzież z terenów Wałbrzycha i okolic w liczbie ok. 250 osób wraz z opiekunami. Gościliśmy młodzież  z następujących szkół:

1. II Liceum Ogólnokształcące w Wałbrzychu
2. III Liceum Ogólnokształcące w Wałbrzychu
3. Zespół Szkół nr 4 w Wałbrzychu
4. Zespół Szkół nr 5 w Wałbrzychu
5. Zespół Szkół Politechnicznych w Wałbrzychu
6. Zespół Szkół w Szczawnie Zdroju
7. Zespół Szkół Budowlano-Elektrycznych w Świdnicy

Młodzież została podzielona na grupy i oprowadzona przez studentów Politechniki Wrocławskiej w Wałbrzychu po poszczególnych warsztatach. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z materiałami promocyjnymi informującymi o ofercie dydaktycznej Politechniki Wrocławskiej, a także odpoczynku przy stoisku z poczęstunkiem.

 

>>GALERIA<<

 
 do góry drukuj poleć stronę kontakt na skróty